5 viisi, kuidas koerad vähendavad meie stressi

koerad vähendavad stressi

Koera hellitamine on äärmiselt nauditav meie neljakäpalisele Sõbrale, kuid kas teadsid, et see teeb head ka Sulle endale… See lõdvestab ja vallandab meie kehas hormoone, mis aitavad meil end hästi tunda.

Loomadega tegelemine ja suhtlemine võib aidata alandada vererõhku ja parandada meie üldist tervislikku seisundit. Ehk isegi, kui Te räägite tagaaias ühepoolselt juttu lindude või oravatega, võib see tunduda tobe, kuid on tegelikult Teile kasulik, tuues kaasa parema enesetunde.

Koerad mõjuvad terapeutiliselt. Nagu me hästi teame, kasutatakse koeri sageli teraapias just haiglates ja hooldekodudes. See on hämmastav, kuidas inimesed „avavad ennast“ just loomale, mitte teisele inimesele. Loomaspetsialistid arvavad, et inimene tunneb ennast loomade ümber lihtsalt sageli mugavamalt.

Koerad võivad parandada Sinu toitumist. Nagu halvas seltskonnas viibides võib söögiisu väheneda, siis looma seltsis viibimine või söömisharjumusi parandada. On olemas isegi uuringud, kus lemmiklooma läheduses viibivate sööjate toitumisharjumused paranesid või motiveeris looma seltskonnas viibimine inimest rohkem sööma.

Koerad parandavad Teie suhteid inimestega. Koer ei hooli, milline Sa oled või mis Sul seljas on. Nad lihtsalt tahavad Sinuga mängida ja Sinu läheduses olla. Selline mänguline olek õpetab ka hetkes elamist ja hetke nautimist. Ühe 1997.a. Michigani ülikooli uuringu kohaselt aitab koerte ja teiste loomade jälgimine looduses õpetada meile kannatlikkust ja aitab taastada ka meie vaimset energiat. Looma eest hoolitsemine aitab õpetada ka vastutustunnet ning võib stimuleerida selliseid omadusi nagu usaldus, avatus, kaastundlikkus ja sõbralikkus.#nellyanddodo

Tutvuge meie tootevalikuga Nelly&Dodo e-poest siit! ❤️