BIOTHANE
KOLLEKTSIOoN

VAATA LÄHEMALT

RAHVUSMUSTRITE
KOLLEKTSIOON

VAATA LÄHEMALT

PERSONAALSE TRÜKIGA KANDEKOTID

VAATA LÄHEMALT

MÜÜGIHITID

-20%
27.2043.20
-20%
27.2043.20
-20%
-20%
-20%
-20%

BIOTHANE KAELARIHMAD

-20%
-20%
-20%
-20%
-20%
-20%
27.2043.20
-20%
-20%
27.2043.20
-20%
-20%
-20%

RAHVUSMUSTRITE KAELARIHMAD

35.0053.00
35.0053.00
35.0053.00
35.0053.00
35.0053.00
35.0053.00
35.0053.00

BIOTHANE JALUTUSRIHMAD

RAHVUSMUSTRITE JALUTUSRIHMAD

50.0060.00
50.0060.00
50.0060.00
50.0060.00
50.0060.00
50.0060.00

Personaalse trükiga kandekotid

-20%
-20%
37.00 29.60
-20%
37.00 29.60
-20%
37.00 29.60

Meie lugu

Nelly&Dodo lugu sai alguse kahest inspireerivast Jack Russellist, nimega Nelly ja Dodo  Nelly tuli meie perre juba seitse, Dodo kuus aastat tagasi. Alates hetkest, kui nad esimest korda kohtusid, on nad lahutamatu tiim. Alati valvavad üksteise seljatagust ja üks ei jää teisest sammugi maha.
Nelly & Dodo kasvades hakkas üha tihedamini mu peas tiirlema mõte, kui vahva oleks teha neile päris nende enda nimelised kaelarihmad. Mis oleks, kui teeks midagi hoopis uut ja teistmoodi, mida seni pole tehtud. Kümnete ja kümnete, kui mitte sadade katsetuste läbi, jõudsin ma meile armsate Eesti rahvusmustrite juurde, millest sündiski Nelly&Dodo esimene kollektsioon. Need mustrid paelusid mind hetkest, kui neid nägin. Ainulaadsus, kaunis välimus ja sügavam tähendus – kõike seda kannab endaga kaasas meie kõige esimene rahvusmustrite kollektsioon

Nelly & Dodo

NELLY&DODO BLOGI

Nelly&Dodo toodete kategooriad

Jälgi meid Instagramis!

Huvitavaid fakte – HUSKY

Nagu nimigi ütleb, pärineb Husky Siberist. Neid aretasid välja tšuktšid, kelle jaoks Huskyd olid sajandeid nende kultuuri väga oluline osa. Ilmastikutingimused Siberis olid ääretult ekstreemsed, kus temperatuur võis kiiresti langeda kuni -50 kraadini, kuid Huskyd said nendes tingimustes suurepäraselt hakkama. Nagu me hästi teame, kasutati Huskysid kelkude vedamisel ja see koer on justkui loodud jooksma. Nad suudavad joosta väga kiiresti. Umbes kuni 45km / tunnis ja nad suudavad tundide kaupa hoida oma jooksukiirust üle 16km / tunnis.

 Mida paljud ei tea, siis Huskysid kasutati ka II maailmasõja ajal. Täpsemalt Artikas vigastada või lennukiga alla kukkunud sõdurite abistamiseks. Ekstreemsetes ilmaoludes ei oleks meeskond ise kaua vastu pidanud. Huskyde abil saavutati kiireim viis, kuidas viia meeskonnani meditsiinilist vms abi.

 Huskyd on armastust täis koerad ja oi, kui palju armastust nende sisse mahub. Nad on üldjuhul kõigiga sõbrad ja sõbrunevad kiiresti. Samuti väga sotsiaalsed. Ei ole agressiivsed. Suurepärased kaaslased ja perekoerad. Teiselt poolt vaadatuna, ei tee see neist tavapäraselt aga väga head valvekoera, sest suure tõenäosusega musitab ta sissetungija „surnuks“ või saavad neist kiiresti suured sõbrad.

 Huskyd on põgenemise meistrid. Kui Sa arvad, et nad ei suuda soovi korral oma tahtmist saada, siis Sa eksid. Mõni Husky on hüpanud üle aia, mis on ca 1,8m kõrge ja sõna otseses mõttes roninud üle ca 2,7m aia. Kui nad selle on endale missiooniks võtnud, siis üldjuhul see ka õnnestub. Nad vajavad liikumist, pidevat liikvel olemist ja kindlasti ei sobi „diivanikoeraks“ või väheaktiivsele omanikule ega ka algajale koerapidajale.

 Husky on üks kangekaelsemaid tõuge ja seega vajab kindla meelega omanikku ja koolitusel visadust + kannatlikkust. Kangekaelsus lööb eriti hästi välja siis, kui ta peab tegema midagi, mida ta tõesti ei taha teha.

 Siberi Husky on küllaltki vaikne koeratõug. Kui nad häält teevad, siis pigem uluvad - „räägivad“ kui hauguvad. Tavaliselt siis, kui nad ei saa oma tahtmist.

Oh ja need silmad ja võimas kasukas – neid Husky „pärle“ ju tunneme ja armastame kõik ♥️#nellyanddodo
Huvitavaid fakte – HUSKY Nagu nimigi ütleb, pärineb Husky Siberist. Neid aretasid välja tšuktšid, kelle jaoks Huskyd olid sajandeid nende kultuuri väga oluline osa. Ilmastikutingimused Siberis olid ääretult ekstreemsed, kus temperatuur võis kiiresti langeda kuni -50 kraadini, kuid Huskyd said nendes tingimustes suurepäraselt hakkama. Nagu me hästi teame, kasutati Huskysid kelkude vedamisel ja see koer on justkui loodud jooksma. Nad suudavad joosta väga kiiresti. Umbes kuni 45km / tunnis ja nad suudavad tundide kaupa hoida oma jooksukiirust üle 16km / tunnis. Mida paljud ei tea, siis Huskysid kasutati ka II maailmasõja ajal. Täpsemalt Artikas vigastada või lennukiga alla kukkunud sõdurite abistamiseks. Ekstreemsetes ilmaoludes ei oleks meeskond ise kaua vastu pidanud. Huskyde abil saavutati kiireim viis, kuidas viia meeskonnani meditsiinilist vms abi. Huskyd on armastust täis koerad ja oi, kui palju armastust nende sisse mahub. Nad on üldjuhul kõigiga sõbrad ja sõbrunevad kiiresti. Samuti väga sotsiaalsed. Ei ole agressiivsed. Suurepärased kaaslased ja perekoerad. Teiselt poolt vaadatuna, ei tee see neist tavapäraselt aga väga head valvekoera, sest suure tõenäosusega musitab ta sissetungija „surnuks“ või saavad neist kiiresti suured sõbrad. Huskyd on põgenemise meistrid. Kui Sa arvad, et nad ei suuda soovi korral oma tahtmist saada, siis Sa eksid. Mõni Husky on hüpanud üle aia, mis on ca 1,8m kõrge ja sõna otseses mõttes roninud üle ca 2,7m aia. Kui nad selle on endale missiooniks võtnud, siis üldjuhul see ka õnnestub. Nad vajavad liikumist, pidevat liikvel olemist ja kindlasti ei sobi „diivanikoeraks“ või väheaktiivsele omanikule ega ka algajale koerapidajale. Husky on üks kangekaelsemaid tõuge ja seega vajab kindla meelega omanikku ja koolitusel visadust + kannatlikkust. Kangekaelsus lööb eriti hästi välja siis, kui ta peab tegema midagi, mida ta tõesti ei taha teha. Siberi Husky on küllaltki vaikne koeratõug. Kui nad häält teevad, siis pigem uluvad - „räägivad“ kui hauguvad. Tavaliselt siis, kui nad ei saa oma tahtmist. Oh ja need silmad ja võimas kasukas – neid Husky „pärle“ ju tunneme ja armastame kõik ♥️#nellyanddodo
Huvitavaid fakte – CORGi’d 🧡

Corgid on ääretult targad koerad ja kiired õppijad. Keskmiselt piisab neile 5 – 10 kordusest, et õpitu selgeks saada ja ca 85% juhtudest alluvad nad korraldusele kohe esimesel korral.

Corgid on olnud Briti kuningakojas armastatud koeratõug juba üle 70 aasta. Kuninganna Elisabeth II on omanud terve oma elu ajal üle 30 Corgi, mistõttu seostatakse seda tõugu lausa kuningliku perekonna sünonüümina.

 Corgi „jäme“ kehaehitus võib olla eksitav. Nad on reaalsuses vägagi sportlik tõug. Esmalt aretatud karjakasvatajateks (juba 10.sajandil), suudavad nad vägagi kiiresti joosta. Et nad ei muutuks ülekaaluliseks, vajavad nad regulaarset treenimist.

 Kuigi nad on välimuselt väga erinevad, on Corgi’d tihedalt seotud Siberi Husky’ga. Neil on ühised esivanemad. Mõlemale on iseloomulik paks, tihe karv, teravad kõrvad ja sarnane koon.

 Corgi kohta liigub palju huvitavaid legende. Ühe legendi kohaselt on Corgi „võluväega koer“ ja pärineb haldjate maailmast. Väidetavalt kasutasid haldjad ja päkapikud neid näiteks oma kaariku vedamisel 🧚🏻‍♀️ Corgi kasuka piirjooned pidid meenutama just sadula ja rakmete aimatavat märgistust.

 Lõuna-Californias korraldatakse kolm korda aastas Corgi’de kokkutulekut. Kui 2012.a. esimesel Corgi’de kokkutulekul osales 15 koera, siis 2018.a. andmetel osales viimasel Corgi’de kokkusaamisel juba 1100 koera. Kujutate ette seda vaatepilti?!

 Corgi tähendab tõlkes „kääbuskoera“.

 Corgi’d on pika ajalooga tõug, keda on armastanud juba nii väga vanad rahvad, viikingid kui ka kuningakoda. Ühe iidse Briti piirkonna seaduste järgi või saada Corgi varastamise eest nii kopsakaid  trahve kui ka muid karme karistusi. Nad on olnud lugupeetud koeratõug kogu ajaloo vältel ja seda nii töölooma- kui hinnatud seltsilisena. #nellyanddodo
Huvitavaid fakte – CORGi’d 🧡 Corgid on ääretult targad koerad ja kiired õppijad. Keskmiselt piisab neile 5 – 10 kordusest, et õpitu selgeks saada ja ca 85% juhtudest alluvad nad korraldusele kohe esimesel korral. Corgid on olnud Briti kuningakojas armastatud koeratõug juba üle 70 aasta. Kuninganna Elisabeth II on omanud terve oma elu ajal üle 30 Corgi, mistõttu seostatakse seda tõugu lausa kuningliku perekonna sünonüümina. Corgi „jäme“ kehaehitus võib olla eksitav. Nad on reaalsuses vägagi sportlik tõug. Esmalt aretatud karjakasvatajateks (juba 10.sajandil), suudavad nad vägagi kiiresti joosta. Et nad ei muutuks ülekaaluliseks, vajavad nad regulaarset treenimist. Kuigi nad on välimuselt väga erinevad, on Corgi’d tihedalt seotud Siberi Husky’ga. Neil on ühised esivanemad. Mõlemale on iseloomulik paks, tihe karv, teravad kõrvad ja sarnane koon. Corgi kohta liigub palju huvitavaid legende. Ühe legendi kohaselt on Corgi „võluväega koer“ ja pärineb haldjate maailmast. Väidetavalt kasutasid haldjad ja päkapikud neid näiteks oma kaariku vedamisel 🧚🏻‍♀️ Corgi kasuka piirjooned pidid meenutama just sadula ja rakmete aimatavat märgistust. Lõuna-Californias korraldatakse kolm korda aastas Corgi’de kokkutulekut. Kui 2012.a. esimesel Corgi’de kokkutulekul osales 15 koera, siis 2018.a. andmetel osales viimasel Corgi’de kokkusaamisel juba 1100 koera. Kujutate ette seda vaatepilti?! Corgi tähendab tõlkes „kääbuskoera“. Corgi’d on pika ajalooga tõug, keda on armastanud juba nii väga vanad rahvad, viikingid kui ka kuningakoda. Ühe iidse Briti piirkonna seaduste järgi või saada Corgi varastamise eest nii kopsakaid trahve kui ka muid karme karistusi. Nad on olnud lugupeetud koeratõug kogu ajaloo vältel ja seda nii töölooma- kui hinnatud seltsilisena. #nellyanddodo