Huvitavaid fakte – CORGID

corgi

Corgid on ääretult targad koerad ja kiired õppijad. Keskmiselt piisab neile 5 – 10 kordusest, et õpitu selgeks saada ja ca 85% juhtudest alluvad nad korraldusele kohe esimesel korral.

Corgid on olnud Briti kuningakojas armastatud koeratõug juba üle 70 aasta. Kuninganna Elisabeth II on omanud terve oma elu ajal üle 30 Corgi, mistõttu seostatakse seda tõugu lausa kuningliku perekonna sünonüümina.

Corgi „jäme“ kehaehitus võib olla eksitav. Nad on reaalsuses vägagi sportlik tõug. Esmalt aretatud karjakasvatajateks (juba 10.sajandil), suudavad nad vägagi kiiresti joosta. Et nad ei muutuks ülekaaluliseks, vajavad nad regulaarset treenimist.

Kuigi nad on välimuselt väga erinevad, on Corgi’d tihedalt seotud Siberi Husky’ga. Neil on ühised esivanemad. Mõlemale on iseloomulik paks, tihe karv, teravad kõrvad ja sarnane koon.

Corgi kohta liigub palju huvitavaid legende. Ühe legendi kohaselt on Corgi „võluväega koer“ ja pärineb haldjate maailmast. Väidetavalt kasutasid haldjad ja päkapikud neid näiteks oma kaariku vedamisel  Corgi kasuka piirjooned pidid meenutama just sadula ja rakmete aimatavat märgistust.

Lõuna-Californias korraldatakse kolm korda aastas Corgi’de kokkutulekut. Kui 2012.a. esimesel Corgi’de kokkutulekul osales 15 koera, siis 2018.a. andmetel osales viimasel Corgi’de kokkusaamisel juba 1100 koera. Kujutate ette seda vaatepilti?!

Corgi tähendab tõlkes „kääbuskoera“.

Corgi’d on pika ajalooga tõug, keda on armastanud juba nii väga vanad rahvad, viikingid kui ka kuningakoda. Ühe iidse Briti piirkonna seaduste järgi või saada Corgi varastamise eest nii kopsakaid  trahve kui ka muid karme karistusi. Nad on olnud lugupeetud koeratõug kogu ajaloo vältel ja seda nii töölooma- kui hinnatud seltsilisena.