Huvitavaid fakte – HUSKY’d

Husky

Nagu nimigi ütleb, pärineb Husky Siberist. Neid aretasid välja tšuktšid, kelle jaoks Huskyd olid sajandeid nende kultuuri väga oluline osa. Ilmastikutingimused Siberis olid ääretult ekstreemsed, kus temperatuur võis kiiresti langeda kuni -50 kraadini, kuid Huskyd said nendes tingimustes suurepäraselt hakkama. Nagu me hästi teame, kasutati Huskysid kelkude vedamisel ja see koer on justkui loodud jooksma. Nad suudavad joosta väga kiiresti. Umbes kuni 45km / tunnis ja nad suudavad tundide kaupa hoida oma jooksukiirust üle 16km / tunnis.

Mida paljud ei tea, siis Huskysid kasutati ka II maailmasõja ajal. Täpsemalt Artikas vigastada või lennukiga alla kukkunud sõdurite abistamiseks. Ekstreemsetes ilmaoludes ei oleks meeskond ise kaua vastu pidanud. Huskyde abil saavutati kiireim viis, kuidas viia meeskonnani meditsiinilist vms abi.

Huskyd on armastust täis koerad ja oi, kui palju armastust nende sisse mahub. Nad on üldjuhul kõigiga sõbrad ja sõbrunevad kiiresti. Samuti väga sotsiaalsed. Ei ole agressiivsed. Suurepärased kaaslased ja perekoerad. Teiselt poolt vaadatuna, ei tee see neist tavapäraselt aga väga head valvekoera, sest suure tõenäosusega musitab ta sissetungija „surnuks“ või saavad neist kiiresti suured sõbrad.

Huskyd on põgenemise meistrid. Kui Sa arvad, et nad ei suuda soovi korral oma tahtmist saada, siis Sa eksid. Mõni Husky on hüpanud üle aia, mis on ca 1,8m kõrge ja sõna otseses mõttes roninud üle ca 2,7m aia. Kui nad selle on endale missiooniks võtnud, siis üldjuhul see ka õnnestub. Nad vajavad liikumist, pidevat liikvel olemist ja kindlasti ei sobi „diivanikoeraks“ või väheaktiivsele omanikule ega ka algajale koerapidajale.

Husky on üks kangekaelsemaid tõuge ja seega vajab kindla meelega omanikku ja koolitusel visadust + kannatlikkust. Kangekaelsus lööb eriti hästi välja siis, kui ta peab tegema midagi, mida ta tõesti ei taha teha. Siis ta sageli istub maha ja lihtsalt vaatab Sind, lootes, et Sa muudad meelt.

Siberi Husky on küllaltki vaikne koeratõug. Kui nad häält teevad, siis pigem uluvad – „räägivad“ kui hauguvad. Tavaliselt siis, kui nad ei saa oma tahtmist või tahavad Sulle märku anda, et nüüd on aeg midagi teha.

Oh ja need silmad ja võimas kasukas – neid Husky „pärle“ armastame me kõik 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga