Huvitavaid fakte – Jack Russellid

Garantii, hooldus

Jack Russell ei ole koer, kes istub vaikselt nurgas ja mõtiskleb. Nad on äärmiselt intelligentsed, aktiivsed ja nutikad koerad. Nad vajavad pidevat intellektuaalset ja füüsilist stimuleerimist. Jack Russell on lõputu maailmaavastaja , kes vajab varases kutsikaeas väga head koolitust, terve elu pidevat lõbustamist ja talle tegevuse, erinevate ülesannete leidmist. Nad on suurepäraste tulemustega erinevate ülesannete täitmisel. Nende intelligentsusest annab aimu ka see, et just Jack Russell terjerid on filmides ja teles eelistatud näitlejad koerte rollis, sest trikkide ja keerukate rutiinide õppimine on nende jaoks lihtne ja lõbus. Lisaks on nende näoilmed väga väljendusrikkad.

_____________

Tõu omadustelt „töökoer“.
Jack Russell terjer aretati Inglismaal rebaste küttimiseks ca kakssada aastat tagasi. Väga aktiivsed, targad, uudishimulikud, kiired, liikuvad ja vastupidavad. Nad suudavad ringi joosta, nuusutada ja mängida tundide kaupa.

________________

Jack Russell on võimeline hüppama kuni 1,5m kõrgusele. Nad on küll väiksed, aga tugevad ja paidlikud, mis ajalooliselt tagas neile võime väga pikalt jälitada saaki ka rasketel maastikel. Lisaks armastavad nad väga kaevata.

_______________

Jack Russell on väga suure isiksusega koer. Olete kindlasti kuulnud ütlust, et Jack Russell on väike koer – suure koera mõistuse ja olekuga. Nad panevad ennast maksma, ei karda kedagi ega midagi. Nad on nagu diivad – armastavad tähelepanu ja püüavad alati kogu tähelepanu endale ka saada. Nagu diivadki, nad võivad sageli ärrituda. Eriti, kui kõik ei lähe nende plaani järgi. Jack Russell’i omanikuna pead meeles pidama, et Te olete oma koeraga partnerid ja teete koostööd. Nad on kartmatud ja võivad sageli põrkuda teiste – just suuremate koertega. Sellega peab olema ettevaatlik. Kõiki neid omadusi saab varases nooruses regulaarse koolituse ja sotsialiseerumisega mõjutada ja muuta.

________________

Jack Russell’i omanikuks saades, peab arvestama, et nad ajavad karva – aasta ringi ja väga palju. See on normaalne, sest aitab neil säilitada tervislikku karvkatet. Nad vajavad regulaarset harjamist ja hoolitsust. #nellyanddodo

Tutvuge meie tootevalikuga Nelly&Dodo e-poest siit! ❤️