Huvitavaid fakte koera unest

huvitavaid fakte koerte unest

Keskmiselt magab koer 12 – 14 tundi päevas. Kutsikad, vanemad koerad ja füüsiliselt vähem aktiivsed koerad magavad pikemalt. Töökoerad ja aktiivse elustiiliga harjunud koerad vähem. Lisaks sõltub koera uneaeg tõust ja koera suurusest. Suured koerad vajavad rohkem und, kuna nende keha vajab taastumiseks rohkem aega 

Kas koerad näevad unenägusid? Teaduslikult on tõestatud, et jah – näevad küll 

Magamisasendid:
✔️Selja peal, käpad taeva poole – see asend annab märku, et koer tunneb ennast turvaliselt ja mugavalt. Ta on sügavas unes, kõik lihased on lõdvestunud. Koerad magavad selles asendis ka siis, kui soovivad „maha jahtuda“.

✔️Kõhu või külje peal – Arvatavasti Sinu koer tukastab. Mõned koerad küll suudavad ka selles asendis täielikult välja sirutada ja sügavasse unne jääda, kuid üldjuhul ei ole selles asendis koeral võimalik täielikult lihaseid lõdvestada. Sa tunned ära sügava une, kui koer läbi une käppadega siputab ja tõmbleb.

✔️Keras magamine – Ka seda positsiooni seostatakse pigem uinakuga mitte sügava unega, kuna asendi tõttu pole võimalik keha täielikult lõdvestada. Esivanemate info kohaselt kaitseb see asend elundeid röövloomade eest ja lisaks aitab see asend külmemal ajal paremini sooja hoida.

Ilusaid unenägusid 
#nellyanddodo

Tutvuge meie tootevalikuga Nelly&Dodo e-poest siit! ❤️