Huvitavaid fakte koerte hammastest

huvitavaid fakte koerte hammastest

✔️Koertel vahetuvad kutsikahambad sarnaselt nagu beebidel piimahambad. Ca 4 kuu vanuselt hakkavad kutsikahambad vahetuma püsivate hammaste vastu, kuid see toimub oluliselt kiiremini. Ca 6 kuu jooksul on hambad vahetunud.

✔️Huvitaval kombel on koertel kutsikahambaid vaid 28, püsivaid aga 42. Inimestel on 32, kassidel 30.

✔️Koertel on vaid ca 1700 maitsmispunga, samas kui inimestel on neid ca 9000.

✔️Koera hammaste eest hoolitsemine võib pikendada koera eluiga 2 – 5 aastat. Kui igemehaiguste bakter satub vereringesse, siis see mõjutab ka elutähtsaid organeid, sealhulgas maksa, neere ja südant. Seetõttu on hammaste tervis seotud ka elueaga.

✔️Koera sülg on antibakteriaalne. Peale vigastust pannakse loomale koonus seetõttu, et ta ei saaks haiget kohta ülemäära lakkuda, kuna nad kahjuks ei oska sellega ise piiri pidada.

✔️Loomaarstide väitel on kolmandaks eluaastaks 80% koertel tekkinud mingit sorti igemehaigus. Igemehaigused on sagedasemad just väiksematel koertel.

_________________

Kuidas hooldada koera hambaid?

Nii nagu me ise harjame oma hambaid paar korda päevas, vajab ka koera suu igapäevast hoolitsust. Regulaarne hammaste harjamine koerale mõeldud hambaharja ja hambapastaga on kõige olulisem kaitse igemehaiguste vastu.
Soovitav on harjutada koera hammaste harjamisega juba kutsikast peale, et antud protseduur ei oleks talle hiljem vastumeelne. Lisaks aitavad koerte suu tervislikkuse eest seista teatud mänguasjad, maiused-närimisvahendid ja toidu peale raputatavad pulbrid. Hea oleks veenduda ka, kas koerale antav toit toetab tema suu hügieeni. Ja mis kõige olulisem – nii nagu me ise käime hambaarsti juures, tuleks kindlasti ka koera hambaid käia regulaarselt kontrollimas professionaali juures. Just Sinu koera loomaarst oskab anda Sulle parimat nõu. Sest hammaste ja suu tervislik seisukord aitab tagada ka ülejäänud organismi üldist heaolu.

Säravaid naeratusi! Nelly&Dodo
#nellyanddodo

Tutvuge meie tootevalikuga Nelly&Dodo e-poest siit! ❤️