Kas Sinu koer on Musitaja?

koer on musitaja

Koerte musitamise kohta on teada terve hulk põnevaid fakte:

Sa „maitsed“ hästi 
See küll ei pruugi hästi kõlada, kuid tõenäoliselt Sinu maitse meeldib Sinu koerale. Neile meeldib meie naha soolane maitse. Vähe sellest, nad võivad nautida isegi kreemi, deodorandi vms toote maitset (eriti kookosõliga).

_________

Kõige tavapärasem põhjus on lihtne – ta lihtsalt armastab Teid nii väga ❤️ Eriti, kui ta annab teile pika, „lämmatava“ musi, ise veel keha samal ajal kergitades, siis see tähendab – ta TÕESTI armastab Teid – maailma lõppu ja tagasi ning lõpmatuseni. Muretsemiseks pole põhjust ka siis, kui Sinu Sõber ei ole musitaja. Osad tõud nagu näiteks malamuudid, husky’d ja hurdad ei armastagi lakkumist-musitamist, kui neid pole just seda „õpetatud“ armastama.

___________

Vahel tähendab Sinu Lemmiku musi ka: “Hei! Mul on kõht tühi!“ Koer teab, kui tema toidukorra kellaaeg on kätte jõudnud ja ta annab sellest ka Sulle märku.

___________

Mõnikord tähendab koera lakkumine ka „Vajan rohkem ruumi“ ja ta soovib hoopis, et Sa eemalduks. Tavapäraselt siis, kui ta ilma igasuguse kiindumistunde väljendamiseta tõmbab Sul üksiku korra üle näo. Koerad õpivad seda käitumist. Ehk, kui olete koerast ise mõni kord eemaldunud ajal, kui ta teid musitab, siis tema õpib, et inimese nägu lakkudes, inimene läheb eemale. Järgmine kord kasutab ta õpitut juba Sinu peal.

____________

Kui Sinu koer lakub ennast liiga palju, siis see võib olla märk igavusest, ärevusest või ta võib tunda valu käppades või kuskil mujal kehas.

_______________

Olete ehk kuulnud ütlust, koera suu on palju puhtam, kui inimesel. See on päris suur eksiarvamus. Kuid eksiarvamus on ka see, et koera suu on räpane. Tegelikult on koerte ja inimeste suus küllaltki võrreldav arv baktereid. Seega on koera „musidest“ haigustesse nakatumise tõenäosus samuti minimaalne.

_________

Oluline on – ärge lükake koera eemale, kui ta Teid musitab. See on tema viis öelda, kui palju ta Teist hoolib ❤️ Eks see on vahel raske   Eriti, kui Sinu Sõber kaalub 60kg ja keel on sama suur ja märg, kui majapidamislapp  ….aga ta armastab Sind – pea see ikka meeles ♥️#nellyanddodo