KUIDAS VALIDA ÕIGET KAELARIHMA?

 

Oma lemmikule kaelarihma valimisel peaks lähtuma tema tõust, suurusest, iseloomust, eesmärgist, temperamendist ja käitumisharjumustest.

 

ÕIGE MÕÕT

Kaelarihma õige mõõdu valimiseks mõõda koera kael kõige laiemast kohast, kus asetseb ka tema praegune rihm. Jäta alati õige mõõdu valimisel ruumi reguleerimiseks (ca 2cm). Samas pea meeles, et mida vähem väiksemaks peab rihma reguleerima, seda mugavam.

Kaelarihma suurus on õigesti reguleeritud, kui koera kaela ja rihma vahele mahub kaks sõrme vabalt vahele. Samas tuleb jälgida, et koer rihma üle pea ei saaks tõmmata.

Kui Sa mõõdad koera kaela suurust vana rihma järgi, siis õige mõõdu võtmine käib järgneva mooduse järgi. Hoia rihm kinnises asendis nii nagu see reaalselt koera kaelas käib. Seejärel mõõda mõõdulindiga mööda siseringi ja liida 2cm. 

Ideaalis võta mõõt otse koera kaelalt paela, nööri või mõõdulindi abil.

Kui Sa kahtled, kas valitud rihm on õiges suuruses, siis aitame Sind hea meelega. Kirjuta meile küsimus: info@nellydodo.ee.

Kui Sa vajad erimõõtu, mis meie mõõdutabeliga hästi ei kohandu, siis palun kirjuta meile ja leiame lahenduse. Meie mõõdutabelid on e-poes välja toodud iga toote juures eraldi infona. 

Kõik BioThane rihmad teeme me vastavalt Sinu koera kaela mõõdule. Teeme seda, et tagada rihma kandmisel koerale maksimaalne mugavus. Seetõttu palume veenduda, et tellimuse tegemisel kirjutate kaela ümbermõõdu lahtrisse hoolikalt mõõdetud (mitte umbkaudse) ümbermõõdu. Lisaks on oluline teada koera vanust, et teaksime arvestada vajaliku kasvuvaruga. 

Koera kael kasvab kõige hoogsamalt esimesed 6 kuud. Ca 1 aasta vanusena on kael saavutanud oma täismõõdu. Lisaks palume igal omanikult lähtuda oma koera tõu jm iseärasustest. 

Suuruse valimise soovitused XS minitõu puhul (kael kuni 25cm):

Minitõugude puhul soovitame BioThane rihma osta alates 1a vanuselt. Teeme rihma ilma reguleerimise võimaluseta ehk täpselt Sinu koera kaela järgi (koera mugavuse huvides). Palun mõõda koera kael hoolikalt – kaela kõige jämedamast kohast, kus asetseb jalutades praegune rihm. Ära mõõda vana rihma järgi vaid nööri, paela või mõõdulindi abil reaalselt koera kaela ümbert. Mõõda viisil, et näpp mahub vabalt vahele. Alla 1a veel kasvava kaelaga minitõule soovitame osta tekstiilrihma.

Alates 26cm kaelaümbermõõdust ehk alates S suurusest BioThane rihmad valmistame koos reguleerimise võimalusega. Sobib ka alla 1a vanusele alles kasvavale koerale.

Tekstiilrihmade puhul ei ole täpsus rangelt paigas, kuna tekstiilrihm on kaalult kergem. 

Lisaküsimuste puhul aitame hea meelega.

MATERJAL

Materjali valikul on lisaks koera enda olemusele esmatähtis kvaliteet, koera mugavus ja rihma otstarve. Tänapäevane materjalide valik on väga lai, kuid igaühe puhul neist tuleb hinnata selle plusse/miinuseid.

Väldi jäikasid ja liiga kõvasid materjale, mis on koerale nii ebamugav kui ka võib rikkuda tema karvkatte. Näiteks võib metallist kettrihm ja liiga kõva ümardamata servadega nahkrihm rikkuda karvkatet ja seda lisaks ka määrida. Naha puhul on oluline jälgida, et see oleks pehme, õlitatud ja nagu mainitud – ümardatud servadega. Nahkrihma eluea pikendamiseks oleks seda kindlasti soovitav ka ise edaspidi õigete vahenditega hooldada.

Nahale kõige lähim materjal väljanägemise poolest on BioThane. Normaalsete kasutustingimustega kestab BioThane’i rihm kauem, kui nailon või nahk. Tänu oma ülesehitusele (polüestersüdamik, pvc-kate) on tegemist äärmiselt vastupidava ja kauakestva materjaliga. BioThane on 100% veekindel. Äärmiselt vastupidav materjal, kuid samas pehme ja elastne (ka külmades oludes). BioThane on määrdumisvastane ning kergesti puhastatav materjal. Lisaks ei vaja rihm erilist hooldamist (nagu näiteks nahkrihm).

Nailon ja tekstiilrihm on koerale mugav ja karvkattesõbralik, üldjuhul ka masinpestav. Tavapäraselt on nailon ja tekstiilrihmad reguleeritavad ja kinnitatavad n.ö. kiirkinnitus plastikklambriga. Siinkohal soovitame kindlasti valida plastikklambri asemel spetsiaalse metallklambriga kaelarihm, kuna plastik kipub siiski ajaga purunema, eriti jõulisemalt sikutava koera kaelas. Metallklambriga rihm on küll tavapäraselt veidi kallim, kuid Sinu koera hindamatu turvalisus on tagatud.

TEGUMOOD

Õige kaelarihm tegumoe valikul tuleks eelkõige lähtuda mugavusest – kiirelt kaelapandav-äravõetav, kergesti hooldatav ja kindlasti reguleeritav.

Klassikalise metallist pannalkinnitusega kaelarihma kaelapanek nõuab veidi rohkem aega ja kohati ehk tüütu just energilisema koeraga, nõudes paigalpüsimist. Samas on see sobilikum kasutada koera puhul, kes kannab rihma kaelas terve päev. Kiirkinnitusega klambri puhul on tagatud kiirus ja mugavus. Kuid samas tuletame taas meelde eelistada plastikklambri asemel spetsiaalset metallklambrit, mis on turvalisem ja purunemiskindel ka jõuliselt sikutava lemmiku kaelas.

Poovate, ogadega ja elektriliste kaelarihmade puhul pidage kindlasti nõu professionaaliga! Tema õpetab, kuidas, kui kaua ning mil viisil on õige taolisi vahendeid kasutada nii, et te ei kahjustaks oma koera. On tõestatud, et taolised ekstreemsemad koolitusvahendid võivad muuta teatud juhtudel nii koera luustikku kui ka psüühikat, rääkimata iseloomust.

 

 

Ilusaid hetki ja põnevaid seikluseid Sulle oma lemmikute seltsis