KUIDAS VALIDA ÕIGET KAELARIHMA?

 

Oma lemmikule kaelarihma valimisel peaks lähtuma tema tõust, suurusest, iseloomust, eesmärgist, temperamendist ja käitumisharjumustest.

 

ÕIGE MÕÕT

Kaelarihma õige mõõdu valimiseks mõõda koera kael kõige laiemast kohast. Jäta alati õige mõõdu valimisel ruumi reguleerimiseks (ca 2-3cm). Samas pea meeles, et mida vähem väiksemaks peab rihma reguleerima, seda mugavam.

Kaelarihma suurus on õigesti reguleeritud, kui koera kaela ja rihma vahele mahub kaks sõrme vabalt vahele. Samas tuleb jälgida, et koer rihma üle pea ei saaks tõmmata.

Kui Sa kahtled, kas valitud rihm on õiges suuruses, siis aitame Sind hea meelega. Kirjuta meile küsimus: info@nellydodo.ee.

Kui Sa vajad erimõõtu, mis meie mõõdutabeliga hästi ei kohandu, siis palun kirjuta meile ja leiame lahenduse. Meie mõõdutabelid on e-poes välja toodud iga toote juures eraldi infona.

MATERJAL

Materjali valikul on lisaks koera enda olemusele esmatähtis kvaliteet, koera mugavus ja rihma otstarve. Tänapäevane materjalide valik on väga lai, kuid igaühe puhul neist tuleb hinnata selle plusse/miinuseid.

Väldi jäikasid ja liiga kõvasid materjale, mis on koerale nii ebamugav kui ka võib rikkuda tema karvkatte. Näiteks võib metallist kettrihm ja liiga kõva ümardamata servadega nahkrihm rikkuda karvkatet ja seda lisaks ka määrida. Naha puhul on oluline jälgida, et see oleks pehme, õlitatud ja nagu mainitud – ümardatud servadega. Nahkrihma eluea pikendamiseks oleks seda kindlasti soovitav ka ise edaspidi õigete vahenditega hooldada.

Nahale kõige lähim materjal väljanägemise poolest on BioThane. Normaalsete kasutustingimustega kestab BioThane’i rihm kauem, kui nailon või nahk. Tänu oma ülesehitusele (polüestersüdamik, pvc-kate) on tegemist äärmiselt vastupidava ja kauakestva materjaliga. BioThane on 100% veekindel. Äärmiselt vastupidav materjal, kuid samas pehme ja elastne (ka külmades oludes). BioThane on määrdumisvastane ning kergesti puhastatav materjal. Lisaks ei vaja rihm erilist hooldamist (nagu näiteks nahkrihm).

Nailon ja tekstiilrihm on koerale mugav ja karvkattesõbralik, üldjuhul ka masinpestav. Tavapäraselt on nailon ja tekstiilrihmad reguleeritavad ja kinnitatavad n.ö. kiirkinnitus plastikklambriga. Siinkohal soovitame kindlasti valida plastikklambri asemel spetsiaalse metallklambriga kaelarihm, kuna plastik kipub siiski ajaga purunema, eriti jõulisemalt sikutava koera kaelas. Metallklambriga rihm on küll tavapäraselt veidi kallim, kuid Sinu koera hindamatu turvalisus on tagatud.

TEGUMOOD

Õige kaelarihm tegumoe valikul tuleks eelkõige lähtuda mugavusest – kiirelt kaelapandav-äravõetav, kergesti hooldatav ja kindlasti reguleeritav.

Klassikalise metallist pannalkinnitusega kaelarihma kaelapanek nõuab veidi rohkem aega ja kohati ehk tüütu just energilisema koeraga, nõudes paigalpüsimist. Samas on see sobilikum kasutada koera puhul, kes kannab rihma kaelas terve päev. Kiirkinnitusega klambri puhul on tagatud kiirus ja mugavus. Kuid samas tuletame taas meelde eelistada plastikklambri asemel spetsiaalset metallklambrit, mis on turvalisem ja purunemiskindel ka jõuliselt sikutava lemmiku kaelas.

Poovate, ogadega ja elektriliste kaelarihmade puhul pidage kindlasti nõu professionaaliga! Tema õpetab, kuidas, kui kaua ning mil viisil on õige taolisi vahendeid kasutada nii, et te ei kahjustaks oma koera. On tõestatud, et taolised ekstreemsemad koolitusvahendid võivad muuta teatud juhtudel nii koera luustikku kui ka psüühikat, rääkimata iseloomust.

VAHVAID JALUTUSKÄIKE OMA LEMMIKUGA!

IKKA SINU,

NELLY&DODO