NELLY&DODO = kaks inspireerivat jack russell terrierit + meie enda armsa eesti lood

VÕTKE MEIEGA ÜHENDUST!

Nelly&Dodo lugu sai alguse kahest inspireerivast Jack Russellist, nimega Nelly ja Dodo. Nelly tuli meie perre juba seitse, Dodo kuus aastat tagasi. Alates hetkest, kui nad esimest korda kohtusid, on nad lahutamatu tiim. Alati valvavad üksteise seljatagust ja üks ei jää teisest sammugi maha.

Nelly & Dodo kasvades hakkas üha tihedamini mu peas tiirlema mõte, kui vahva oleks teha neile päris nende enda nimelised kaelarihmad. Mis oleks, kui teeks midagi hoopis uut ja teistmoodi, mida seni pole tehtud. Kümnete ja kümnete, kui mitte sadade katsetuste läbi, jõudsin ma meile armsate Eesti rahvusmustrite juurde, millest sündiski Nelly&Dodo esimene kollektsioon. Need mustrid paelusid mind hetkest, kui neid nägin. Ainulaadsus, kaunis välimus ja sügavam tähendus – kõike seda kannab endaga kaasas meie kõige esimene rahvusmustrite kollektsioon.

Täna valmivad Nelly&Dodo kaubamärgi all eranditult käsitööna – ainulaadsed, kauni disaini ning tippkvaliteediga koerte kaela- ja jalutusrihmad.

Nelly&Dodo kõige esimese – rahvusmustrite – kollektsiooni rihmadega käivad koos klientidega sageli kaasas meie enda armsa Eesti lood. Tavapäraselt tellitakse rihmad just enda või mõne pereliikme sünnikoha rahvusmustri järgi. Veelgi tihedamini enda reaalse elukoha järgi. Muhumaal elavale kutsale läheb kaela ikka Muhu mustriga rihm

Meenub veel ka laulu- ja tantsupeo periood, kui meie käed-jalad on tööd täis. Seda seeõttu, et ka oma lemmikud ehitakse uhkelt rahvusmustritesse.

Suurt rõõmu on teinud alati see, kui meie rihmad lendavad Eestist väljapoole. Väliseestlased on meid ikka õnneks üles leidnud ja nii on meie rahvusmustrid jõudnud olulisel hulgal Soome, Rootsi, Taani, Iirimaale jne. Kõige kaugemad kohad, kuhu meie rihmad on lennanud, on USA’s. Näiteks Kanadasse. Seal elava meie kliendi juured ulatuvad omakorda Eestisse tema vanaisa kaudu, kes elas kunagi omakorda Muhumaal.

Just sellised Eesti inimeste lood teevad need rihmad meie jaoks eriti eriliseks ja tähendusrikkaks. Ja loomulikult ka unikaalsus. Selliseid rihmasid ei tee rohkem mitte keegi maailmas! Ja isegi, kui järgi tehakse, siis ei ole sellel enam sellist tähendust ja armastust nagu meie selle oma käsitööga sinna tootesse lisame

Vahvaid jalutuskäike!

Kersti Kuldma

Nelly&Dodo